Centrum językowe

Szybka i skuteczna
nauka języków obcych

ul. Królewska 6
98-220 Zduńska Wola

tel. 532-536-788

Get Adobe Flash player

Język chiński

Na kursie języka chińskiego szczególny nacisk kładziemy na komunikację i rozwijanie umiejętności porozumiewania się w języku chińskim w różnych sytuacjach życia codziennego. Przeprowadzamy improwizacje symulujące realne sytuacje, korygując na bieżąco podczas dyskusji błędy słuchaczy. Na zajęciach wykorzystujemy m.in. artykuły prasowe, fragmenty filmów i programów TV. Na zajęciach panuje przyjazna atmosfera, a każdy słuchacz jest pod stałą opieką lektora. U każdego słuchacza na bieżąco śledzimy postępy w nauce języka chińskiego. Przeprowadzamy okresowe testy kontrolne podsumowujące wyniki nauki. Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych polskich lektorów, posiadających odpowiednie przygotowanie metodyczne i pedagogiczne jak i doświadczenie niezbędne do nauczania języka chińskiego.

Kurs dla początkujących obejmuje 80 godzin lekcyjnych i zaplanowany jest na dwa semestry nauki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze dwóch godzin lekcyjnych.

____________________________________________________

Najczęściej zadawane pytania dotyczące nauki języka chińskiego

Czy warto uczyć się języka chińskiego ?

Patrząc na tempo rozwoju chińskiej gospodarki, wielu specjalistów prognozuje, że w najbliższych dziesięcioleciach rola Chin, a co za tym idzie języka chińskiego, będzie rosła. Już dziś można zaobserwować początki tej sytuacji. W wielu branżach (handel, HR, administracja, itp.) pracodawcy poszukują specjalistów, znających język chiński. Na razie stosunkowo niewiele osób spełnia te wymagania, dlatego warto uczyć się chińskiego, aby zagwarantować sobie silną pozycję na rynku pracy.

Czy język chiński jest trudny ?

Język chiński jest uważany za trudny, ponieważ stosuje zapis ideograficzno-fonetyczny (a nie alfabetyczny jak w przypadku języków europejskich). Liczba znaków chińskich jest dużo większa niż liczba liter w alfabecie, dlatego język chiński dużo bardziej "obciąża pamięć". Trudności również może sprawić opanowanie systemu tonalnego.

Ile potrzeba czasu, żeby nauczyć się chińskiego ?

Zależy to od bardzo wielu czynników takich jak indywidualne zdolności językowe, motywacja, czas poświęcony nauce. Uśredniając należy przyjąć, że ucząc się chińskiego na kursie dwa razy w tygodniu po półtorej godziny dojście do poziomu umożliwiającego komunikację na podstawowym poziomie zajmie dwa lata nauki. Będziemy mogli rozmawiać na najbardziej życiowe tematy i załatwiać podstawowe sprawy. Oczywiście sam kurs nie wystarczy. Konieczna jest dodatkowa praca w domu. Dojście do tego samego poziomu na kursie językowym w Chinach zajmie nam tylko rok.

Ile trzeba się uczyć, żeby płynnie mówić po chińsku ?

Nauka chińskiego to hobby na całe życie. Z takim przeświadczeniem należy zaczynać naukę tego języka. W chińskim, tak jak w każdym innym języku należy najpierw pokonać barierę językową a potem go szlifować. Po pokonaniu tej bariery płynnie mówić można po kilku latach nauki.

Co jest łatwego w języku chińskim ?

Większość dźwięków występujących w języku chińskim występuje również w języku polskim dlatego Polacy szybko opanowują zasady wymowy dźwięków języka chińskiego.

Co jest trudnego w języku chińskim ?

W języku chińskim trudność może sprawiać znaczna liczba znaków, które należy opanować, aby swobodnie czytać większość tekstów. Jednak znaki zbudowane są z powtarzalnych elementów, więc im więcej znaków się umie, tym łatwiej uczyć się nowych. Ponadto chiński jest językiem tonalnym. Tony nie występują w żadnym języku europejskim, więc jest to zjawisko zupełnie nowe dla polskiego ucznia. Wymowa każdej sylaby w wyrazie w odpowiednim tonie może na początku przysparzać wielu problemów. Jeżeli zależy nam na tym, by znajomość języka torowała nam drogę do kariery, należy postawić na coś oryginalnego czyli chociażby kursy języka chińskiego i japońskiego.